كمــــــــــــــانداران پــــارسی

PERSIAN ARCHERS

سخنان جناب اقای صفایی در نشست مطبوعاتی 6شهریور

دومین نشست مطبوعاتي "كريم صفايي" رييس فدراسيون تيراندازی با كمان درسال جاری ۶شهریور در محل دفتر امور مشترك فدراسيون‌ها و در راستاي ارائه گزارشي از عملكرد تيروكمان در المپيك پكن برگزار شد 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۰ شهریور۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

پارك: چرا دیگر كشورها محدودیت آوردن مربی ندارند

مربی كره‌ای تیم تیروكمان ایران گفت: این سوال را دارم كه چرا دیگر كشورها محدودیت آوردن مربی ندارند.
مربی كره‌ای تیم تیروكمان ایران گفت: این سوال را دارم كه چرا دیگر كشورها محدودیت آوردن مربی ندارند.
پارك سو اظهار داشت: خیلی دوست داشتم همسرم در المپیك كنارم بود و می توانست به من كمك كند. حضور او می توانست بسیار موثر باشد.
وی ادامه داد: چرا كشورهای دیگر مثل چین كه برای شش بازیكن چهار مربی را همراه دارد، این محدودیت ها را ندارد و فقط مربی ایران نتوانست به چین بیاید. برای دو بازیكن یك مربی داشتیم كه در اینجا تنها بودم.
پارك در خصوص عملكرد كمانداران ایران در این دوره، خاطر نشان ساخت: تیروكمان ایران خیلی وقت نیست كه شروع شده است. برای نخستین بار بود كه سهمیه می گرفتند. بنابراین، نباید بیشتر از این توقع داشت.
وی تصریح كرد: كشورهای بزرگ تیروكمان جهان مثل ژاپن، كره و مالزی تا كنون در مسابقات مختلفی شركت كرده اند و شرایط آنها با ایران قابل مقایسه نیست. یكی از مشكلات اصلی نداشتن مسابقات تداركاتی زیاد است.
پارك افزود: هدف بعدی ما بازی های آسیایی گوانگجو و قهرمانی جهان است كه در آنجا بهتر نتیجه می گیریم.
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۰ شهریور۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

با سلام و عرض پوزش از دوستانی که سفارش CD داده بودند. به دلیل کمبود وقت در حال حاضر پست CD مقدور نمی باشد. به امید خدا در آینده ایی نزدیک با تهیه DVD  مسابقات معتبر نسبت به پست آن به این دوستان اقدام خواهد شد.

 

با سپاس

بابائیان

+ نوشته شده در  جمعه ۸ شهریور۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

به منظور شرکت در مسابقات آسیایی جایزه بزرگ آسیا کمانداران رکورد می زنند

مسابقات انتخابی اعضاء تیم های ریکرو و کامپوند در دو بخش زنان و مردان به منظور شرکت در مسابقات جایزه بزرگ آسیا (فیلیپین) روز شنبه 9شهریورماه در مجموعه ورزشی شهدای طرشت برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، این مسابقات ساعت 8صبح روز شنبه در زمین چمن مجموعه ورزشی شهدای طرشت در دو بخش زنان و مردان برگزار و تا ساعت 17بعدازظهر ادامه خواهد داشت.  

این مسابقات که در راستای انتخاب اعضای تیم ملی کامپوند و ریکرو انجام خواهد شد، کمانداران ریکرو حداقل با کسب 600امتیاز در مسافت 70متر و کمانداران کامپوند حداقل با کسب 650امتیاز در مسافت 70متر حق شرکت در این رکوردگیری را خواهند داشت.

هم چنین چنانچه ورزشکاری از سوی هیئت معرفی شده حدنصاب لازم را کسب ننماید، مبلغ ده هزارتومان بابت ورودی مسابقات از حساب هیئت کسر خواهد شد.

گفتنی است: نفرات انتخاب شده در تیم های ملی به کمیته قهرمانی فدراسیون معرفی خواهند شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۷ شهریور۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

رييس فدراسيون تير و كمان:صداي‌طبل گوش منطق را كر كرده‌است

نشست مطبوعاتي «كريم صفايي» رئيس فدراسيون تيرو كمان صبح ديروز در محل دفتر امور مشترك فدراسيون‌ها و در راستاي ارائه گزارشي از عملكرد تيروكمان در المپيك پكن برگزار شد.

سخنان رييس فدراسيون تيروكمان در ادامه مطلب..............


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۶ شهریور۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

مسابقه انتخابی

یک دوره مسابقه انتخابی تیم ملی روز شنبه در ورزشگاه طرشت برار می گردد.

لازم به توضیح می باشد که از هئیت های تیروکمان هر استان یک نماینده خواهند داشت.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۶ شهریور۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

آموزش تیروکمان به صورت حرفه ایی

توسط مربیان بین المللی فدراسیون در روه آقایان و بانوان بدون محدودیت سنی

علاقمندان هت ثبت نام به یی از آدرسهای ذیل مراعه و یا با شماره تماسهای

۰۹۱۲۳۷۱۱۷۷۵ آقای کریمی و یا ۰۹۱۲۲۰۶۰۳۰۷ آقای علیزاده تماس حاصل نمایید.

۱- امیرآباد شمالی-دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران- جنب زمین فوتبال (روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹)

۲- خیابان آزادی-روبروی استاد معین-بلوار اکبری-مجموعه ورزشی شهدای طرشت(روزهای فرد از ساعت ۱۵ الی ۱۷)

http://i33.tinypic.com/14uezch.jpg

+ نوشته شده در  سه شنبه ۵ شهریور۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

کميته انضباطي راي خود را پيرامون کمانداران متخلف صادر کرد

کميته انضباطي فدراسيون تيراندازی با کمان راي خود را در خصوص تخلفات دو تن از ورزشکاران و سرپرست تيم باشگاه دانشگاه آزاد اسلامي، سرپرست تيم المپياد استان کرمانشاه و مربي هيات استان کرج صادر نمود.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون تيراندازي با کمان، کميته انضباطي فدراسيون پس از رسيدگي به تخلفات دو تن از ورزشکان تيم انشگاه آزاد اسلامي و سرپرست اين تيم که در فينال مسابقات ليگ سال 86- 87 دچار تخلف شده بودند، هم چنين مربي هيات استان کرج و سرپرست تيم المپياد فرهنگي - ورزشي تيراندازي با کمان استان کرمانشاه احکام ذيل را صادر کرد.

در احکام صادر شده، توبيخ کتبي و درج در پرونده، 3جلسه محروميت از حضور در مسابقات ابتداي فصل ليگ سال 87- 88 و پرداخت 2ميليون ريال به عنوان جريمه نقدي در خصوص ورزشکاران خاطی تيم دانشگاه آزاد اسلامي از تاريخ 30/7/87 قابل اجراست.
هم چنين خاطي ديگري از تيم دانشگاه آزاد اسلامي به علت اعتراض به تصميم داوري، اهانت، پرخاشگري و درگيري با داور به توبيخ کتبي، درج در پرونده و يک جلسه محروم از حصور در رقابتهاي ليگ سال 87- 88 محکوم شد. ضمن اينکه سرپرست تيم دانشگاه آزاد نيز به دليل تخلف از اجراي مقررات و آيين نامه ليگ به توبيخ کتبي و درج در پرونده محکوم گرديد.
هم چنين کميته انضباطي فدراسيون، سرپرست تيم المپياد تيراندازي با کمان استان کرمانشاه را به خاطر شايعه پراکني و کارشکني دربرگزاري مسابقات، ايراد تهمت، افتراء به ورزشکاران و داور مسابقات، مسوول کميته مسابقات و تخريب اذهان عمومي نسبت به ورزشکاران مقابل و سرپرست اعزامی به مدت 6ماه از سرپرستي تيم هاي ورزشي محروم کرد. براساس راي صادر شده، يکي از مربيان هيات استان کرج نيز به دليل رفتار غيرورزشي با مسوولين ورزشي هيات کرج و ارتکاب عمل ناشايست در برابر داور و تماشاگران به مدت يکسال از تاريخ 30/8/87 کارت مربيگري وي به حالت تعليق درآمد و مدت 6ماه نيز از حضور در کليه ميادين ورزشي و فعاليت تيراندازي با کمان محروم شد که البته در صورت اظهار ندامت، پشيماني و جلب رضايت شاکي، مشمول تخفيف در مجازات خواهد شد.
گفتني است: در احکام صادر شده يکي از اعضاي تيم باشگاه پارس جنوبي نيز که در فينال مسابقات ليگ سال 86 - 87 به دليل تخلف از اجراي مقررات و آيين نامه ليگ، رفتار تحريک آميز نسبت به بازيکن تيم مقابل و بهم خوردن نظم ورزشگاه!!!! به توبيخ کتبي و درج در پرونده محکوم گرديد.

منبع خبر:سایت رسمی فدراسیون

+ نوشته شده در  سه شنبه ۵ شهریور۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

نشست مطبوعاتی کریم صفائی در خصوص المپیک پکن

نشست خبری کریم صفایی، رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان با محوریت «بررسی برنامه ها و سیاست های کلان و اجرایی فدراسیون در سال 1387 و ارایه آخرین گزارش ها از حضور تیراندازان تیم ملی در المپیک 2008» در روز سه شنبه 5شهریور 10صبح در سالن کنفرانس دفتر امورمشترک فدراسیون ها برگزار می گردد.

منبع خبر:سایت رسمی فدراسیون

+ نوشته شده در  سه شنبه ۵ شهریور۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

مناسب نبودن سطح مسابقات باشگاه توچال

با توجه به برگزاری مسابقه تیروکمان در باشگاه توچال و مناسب نبودن نحوه برگزاری و بالا بودن نرخ ورودی این مسابقه (۱۰هزارتومان بدون امکانات) لازم می باشد مسئولین باشگاه تیراندازی توچال این نکته را در نظر داشته باشند که به این مسابقات به جنبه مالی نگاه نکرده و از اینگونه مسابقات جهت معرفی هرچه بهتر باشگاه و جذب کمانداران استفاده کنند که این امر مسلما در درازمدت به نفع باشگاه و ورزش تیروکمان خواهد بود.

لازم به یادآوری می باشد که باشگاه تیروکمان توچال یکی از مناسبترین فضاهای موجود جهت پیشرفت این ورزش را دارا می باشد .اما............

+ نوشته شده در  دوشنبه ۴ شهریور۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

برگزاري دوره مربيگري درجه 3

کميته آموزش فدراسيون در نظر دارد 2 دوره مربيگري تيراندازي باکمان درجه 3 در نيمه دوم مرداد ماه امسال در استانهاي آذربايجان شرقي ولرستان ونيز 2 دوره ديگردر هفته اول شهريور ماه در استانهاي همدان وچهارمحال بختياري با همکاري هيئت تيراندازي باکمان استانهاي مذکور برگزار نمايد.

منبع خبر:سايت رسمي فدراسيون

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۹ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

بازگشت كمانداران ايراني

Imageنجمه آبتين وحجت اله واعظي دو کماندار راه يافته به المپيک 2008پکن ، شنبه 26/5/87 ساعت 21:30 از فرودگاه بين المللي امام خميني به کشور باز گشتند.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۹ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

نتایج نهایی روز هفتم و مدالهای کسب شده توسط تیراندازان

 Day 7 - 15.08.2008 - Men Individual - Eliminations 1/8 & Finals

Arrow by Arrow 1/8 END

 

 

Ranking END

Arrow by Arrow 1/2 END

 

 

 

 

 

 Medals
 
+ نوشته شده در  شنبه ۲۶ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

نفرات اول تا سوم انفرادی المپیک ۲۰۰۸

1. Viktor RUBAN (UKR)
2. PARK Kyung-Mo (KOR)
3. BADENOV Bair (RUS)
+ نوشته شده در  شنبه ۲۶ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

ما کمانداران پارسی هستیم و به آن افتخار می کنیم.

دوست عزیزی E-MAIL فرستاده بودند و از اینکه در مورد مطالبی از تاریخ تیروکمان در کشورهای دیگر در وبلاگ قرار دادم گله کرده بودند.

هدف من در این مورد فقط اطلاع رسانی بود.

 ناگفته نماند که وبلاگ کمانداران پارسی حتی در مورد سکه هایی که نقش کمان در آن بود و متعلق به ایران بوده مطلب قرار داده و بارها در مورد آرش کمانگیر نیز نوشته در وبلاگ قرار داده. ضمنا نام وبلاگ کمانداران پارسی است.

با این حال لینکی از سنگ نوشته های ایرانی در لینکهای وبلاگ قرار دادم که هم دوستان از این مطالب استفاده کرده و هم این مطلب را یادآوری کنم افتخار من ایرانی بودن است. یک ایرانی که به کوروش و آرش و تخت جمشید افتخار می کند .

+ نوشته شده در  جمعه ۲۵ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

نتایج روز هفتم تا این لحظه

 Day 7 - 15.08.2008 - Men Individual - Eliminations 1/8 & Finals

Arrow by Arrow 1/8 END

+ نوشته شده در  جمعه ۲۵ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

نادر فرياد شيران دبير موقت فدراسيون تيراندازي باکمان شد

با توجه به استعفاي دکتر سيد رضا هاشمي دبير موقت فدراسيون آقاي نادرفرياد شيران طي حکمي از سوي کريم صفايي از روز شنبه 19 مردادماه به عنوان دبير موقت فدراسيون تيراندازي باکمان تا زمان برگزاري مجمع عمومي فوق العاده منصوب گرديد . بيش از اين نيز فرياد شيران به سمت مشاور رئيس فدراسيون مشغول به کار بوده است .

منبع خبر:سایت رسمی فدراسیون

+ نوشته شده در  جمعه ۲۵ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

همايش تيراندازي باکمان استان اصفهان

بنابراعلام روابط عمومي هيئت تيراندازي باکمان استان اصفهان ، همايش عمومي تيراندازي باکمان بمناسبت اعياد شعبانيه باهمکاري معاونت ورزشي سازمان فرهنگي تفريحي شهرداري اصفهان طي دوروز در تاريخ 25/5/87 ويژه آقايان و1/6/87 ويژه بانوان برگزار مي گردد.

علاقمندان مي توانند جهت شرکت در همايش در تاريخ فوق از ساعت 8 صبح به مجموعه ورزشي آبشار مراجعه نمايند.
شايان ذکر است به کليه نفرات شرکت کننده جوايزي اهداخواهد شد . شرکت براي عموم آزاد مي باشد .
مکان : اصفهان - خيابان آبشار دوم - مجموعه ورزشي آبشار


منبع خبر:سایت رسمی فدراسیون
+ نوشته شده در  جمعه ۲۵ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

مسابقات آزاد تیروکمان در رشته ریکرو

یک دوره مسابقه آزاد ریکرو در مسافت ۷۰ متر روز پنج شنبه ۳۱ مرداد در مجموعه ورزشی توچال به همت مسئولان مجموعه برار می گردد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۴ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

فراخوان دوستان کماندار جهت برگزاری مسابقه

قابل توجه کمانداران پارسی

دوستان کماندار که آمادگی شرکت در مسابقات تیروکمان را دارند لطفا مشخصات خواسته شده را ارسال نمایند (در قسمت نظرات و یا به پست الکترونیکی و یا از طریق پیام کوتاه ۰۹۱۲۳۴۳۳۷۴۹) تا در صورت تدارک مسابقه سریعا نسبت به اطلاع رسانی به این دوستان اقدام کنم.لطفا به کمانداران دیگر اطلاع رسانی شود.

مشخصات کماندار:

نام و نام خانوادگی:.............................

سن: ...........

شهر محل سکونت:....................

تلفن:...........................

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۲ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

بعد از قهرماني بانوان كره مردان كره هم طلايي شدند.

كره با اختلاف ۲ امتياز از تيم ايتاليا فاتح اين دوره از مسابقات المپيك شد. بعد از ايتاليا تيم چين در مكان سوم قرار گرفت.

JD6O6106.JPG

IMG_3826.JPG

جهت مشاهده عكس هاي بيشتر به ادامه مطالب مراجعه كنيد. 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۲ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

نتایج کمانداران در روز سوم

 Day 3 - 11.08.2008 - Men Team - Eliminations & Finals

Schedule of matches END

Brackets END
Ranking END

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۲ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

مربی بانوان تیم ملی به کشورش بازگشت.(خبرگزاری فارس)

با توجه به عدم همکاری و توجه مسئولان برگزاری مسابقات و مشکلات پیش آمده برای خانم لی ظاهرا ایشان از ادامه همکاری با تیم ملی صرفنظر کرده و مربی تیم مردان ایران خانم آبتین را در مسابقات همراهی می کردند.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۱ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

نتایج روز دوم

 Day 2 - 10.08.2008 - Women Team - Eliminations & Finals

Ranking END
+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۰ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

بانوان کره برای بار ششم قهرمان المپیک شد.

بانوان کره طلایی های المپیک چین شدند.                

 

 

 

 

 

 

 

 

....

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۰ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

نتایج کمانداران پارسی در روز اول

حجت الله واعظی با ۶۰۴ امتیاز در رده ۶۳ قرار دارد.امتیاز ۱۰=۹ و امتياز X=۳

نجمه آبتین با ۵۶۸ امتیاز در رتبه ۶۰ قرار گرفت.امتیاز ۱۰=۱۲ و امتیازX=۶

 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۹ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

کره صدر نشین روز اول

تیم آقايان و بانوان کره جنوبی در پایان روز اول و در دور رنکینگ مقتدرانه جایگاه اول  را کسب کردند.

PARK Sung-Hyun -KOR    با ۶۷۳ امتیاز رکورد دور رنكينگ را شكست.

 

 

 

 

 

 

 

 

YUN Ok-Hee با ۶۶۷ و JOO Hyun-Jung با ۶۶۴ امتیاز در رده های بعدی قرار دارند.

نجمه آبتین با ۵۶۸ امتیاز در رده شصتم قرار دارد.

 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۹ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

لحظه به لحظه با المپیک

 Day 1 - 09.08.2008 - Ranking Round

 
 
 
 

 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۹ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

بازیهای المپیک پکن با شکوه خاصی در مجموعه آشیان پرنده افتتاح شد.

Archery in the Olympic Games 2008
Beijing (CHN) - 9-15 August
 

ساعت به وقت چین

Beijing

+ نوشته شده در  جمعه ۱۸ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

ستاره های جهان در المپیک چین

+ نوشته شده در  شنبه ۱۲ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

نتايج رقابتهاي تيراندازي با کمان المپياد ورزشي ايرانيان

در اطراف درياچه آزادي صورت گرفت :
نتايج رقابتهاي تيراندازي با کمان المپياد ورزشي ايرانيانرقابت هاي تيراندازي با کمان دومين المپياد ورزشي ايرانيان در رده سني اميد با معرفي افراد برتر در رده سني اميد در مجموعه ورزشی آزادی تهران به پايان رسيد.
به گزارش روابط عمومی مجموعه ورزشی آزادی، در اين رقابتها که از هفتم مرداد در تهران اغاز شده بود در بخش کامپوند پسران حمزه نکويي از کرمان اول شد ،رضا کهتري از آذربايجان شرقي در جايگاه دوم قرار گرفت و زاميار مسجدي از تهران مقام سوم را کسب کرد.
در کامپوند دختران پريسا براتچي از زنجان قهرمان شد، الهام بصيري نيا از کرمان در جايگاه دوم ايستاد و زهرا دهقان در مکان سوم قرار گرفت.
در ريکرو پسران ميلاد وزيري از آذربايجان شرقي اول شد و سعيد کشاورز و محسن جمشيدي هر دو از زنجان به ترتيب در جايگاه دوم و سوم ايستادند.
در ريکرو دختران هم الهام فرهادي از اصفهان قهرمان شد، ساره اسدي از تهران در جايگاه دوم ايستاد و هومت حيدري از اصفهان سوم شد .
در بخش کامپوند تيمي دختران کرمان ،آذربايجان شرقي و زنجان اول تا سوم شدند.
در کامپوند تيمي پسران نيز کرمان اول شد و تيم هاي آذربايجان شرقي و هرمزگان مقام هاي دوم و سوم را کسب کردند.


 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۲ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

پوشش تصويري مسابقات تيروكمان المپيك چين

فدراسيون جهاني تيروكمان با همكاري برگزار كنندگان مسابقات المپيك پوشش تصويري مناسبي را تدارك ديده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

شايان ذكر مي باشد در صورت درخواست جهت تهيه عكس از تيم و يا كماندار خاصي مي توانيد از طريق آدرس info@archery.org  درخواست خود را اعلام نماييد.

 

 

+ نوشته شده در  جمعه ۱۱ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

آموزش متمرکز ورزشکاران برتر تيراندازي با کمان استانها به روش ويدئو کنفرانس

سي سايت اختصاصي تيراندازي با کمان در مراکز استانهاي کشور تا پايان شهريورماه سالجاري مجهز به سيستم دوربين مدار بسته وايجاد ارتباط با سايت مرکزي آموزشي فدراسيون به صورت متمرکز در تهران از طريق ويدئو کنفرانس خواهد شد.

فدراسيون در نظر دارد تا با استفاده از روشهاي نوين وتکنولوژي روزنسبت به پوشش دادن جمعيت ورزشکاران نيمه حرفه اي وحرفه اي استانهاي کشور به صورت مجازي واز راه دور تحت آموزش واحد ويکنواخت اقدام نمايد.
گفتني است در اين طرح کليه سايت هاي تيراندازي با کمان استانها به سيستم دوربين مداربسته مجهز شده وسپس به سايت مرکزي مستقر در تهران متصل مي شوند ومربي ضمن فعاليت وآموزش در استان مي تواند تمرينات تيم ملي را از اين طريق مورد بررسي قرار دهد.

منبع خبر:سایت رسمی فدراسیون

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۹ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

سيبل پكن به كمانداران ايراني سلام مي‌كند(روزنامه همشهری)

نخستين سهميه ‌تاريخ تير و كمان ايران در بخش مردان چيزي حدود يك‌ سال قبل در لايپزيگ آلمان به دست آمد.

جايي كه حجت‌الله‌ واعظي ميان 173 ورزشكار ريكرو از 80 كشور دنيا به جمع 16 نفر برتر صعود كرد، يعني همان رتبه‌اي كه براي گرفتن سهميه لازم بود. پس از آن نوبت به نجمه آبتين رسيد كه به‌عنوان اولين بانوي ايراني در تير و كمان المپيكي شود. آبتين در مسابقات فرانسه كه اوايل تيرماه برگزار شد در ميان ۱۲۵ ورزشكار در جاي دوازدهم ايستاد تا تيم تيروكمان ايران براي اولين بار با 2 سهميه در المپيك حاضر باشد.

 آبتين مي‌گويد: «وقتي امتياز ورودي به المپيك را گرفتم، احساسي داشتم كه در تمام زندگي‌ام تجربه نكرده بودم. نمي‌توانم احساس خودم را بيان كنم. وقتي كه از كسب سهميه مطمئن شدم، تمام وجودم خنديد. چرا كه بار بزرگي از دوش من برداشته شد.»

اين احساسات وصف ناپذير زن تيرانداز ايراني است. او پس از سارا خوش جمال فكري و هما حسيني سومين بانوي ايراني است كه جواز حضور در المپيك را به دست آورد. حالا او به همراه حجت‌الله واعظي به‌عنوان دو المپيكي تيروكمان، با انگيزه از رقابتهاي المپيك حرف مي‌ز‌نند: «من هم اكنون به اين فكر مي‌كنم كه آيا با كسب همين سهميه راضي شده‌ام يا خير ولي به اين نتيجه رسيده‌ام كه مي‌توانم در المپيك بهتر كار كنم و اكنون من براي المپيك هيچ استرسي ندارم و فكر مي‌كنم كسب سهميه‌ المپيك براي من كافي نيست. با اعتماد به نفسي كه دارم، مي‌توانم در المپيك بهتر كار كنم.

درست است كه همه‌ تيراندازاني كه در پكن حاضر هستند، حداقل دو برابر سابقه‌ حضور من در اين رشته را دارند، اما من تلاش خودم را مي‌كنم تا بتوانم در المپيك خوب كار كنم. مطمئنا هر نتيجه‌اي براي من راضي‌كننده نيست و مي‌خواهم طوري كار كنم كه هم خودم راضي باشم و هم مربي‌ام.»

اينهاي حرف‌هاي نجمه آبتين است. واعظي هم مثل آبتين با اميدواري زياد در مورد رقابت‌هاي المپيك صحبت مي‌كند: « با همان انگيزه‌اي كه در رقابت‌هاي انتخابي آلمان شركت كردم، در المپيك به مصاف رقبا مي‌روم. در پكن و در رشته ريكرو 64 نفر حضور دارند. در اين ميان اگر كسي بتواند در پايان پرتاب‌هايش، امتيازي بين 1325 تا 1330 كسب كند به رتبه خوبي دست پيدا خواهد كرد؛ البته بهترين ركورد من در تمرينات 1337 است كه اگر بتوانم آن را در پكن تكرار كنم، حتما بين 10 نفر برتر خواهم بود. به همين دليل اميد زيادي به كسب مدال دارم.»

واعظي كه در اولين تجربه‌ جهاني‌اش سهميه المپيك را كسب كرد، شناخت خوبي از حريفانش دارد و با همين شناخت به كسب مدال در المپيك اميدوار است. او مي‌گويد: « 3 سال و 4 ماه است كه عضو تيم ملي هستم و در اين مدت چندين بار با رقباي جهاني‌ام روبه‌رو شده‌ام. در همان مسابقات جهاني آلمان كه سهميه المپيك گرفتم، تقريبا همه برترين‌هاي ريكرو آمده بودند. رقباي اصلي من ورزشكاران كره‌اي و ايتاليايي هستند. ضمن اين ‌كه كشورهاي چين تايپه، هند، چين و مالزي هم تيراندازان خوب و مطرحي در المپيك دارند.»

دو ملي‌پوش المپيكي كاروان ايران در رشته تيروكمان، مدتي است كه با فشار تمريني بيشتري براي اين رقابت‌ها آماده مي‌شوند. آبتين مي‌گويد: «اردو‌هاي ما شبانه‌روزي است و ماه‌هاست كه بدون وقفه ادامه دارد. در تمرين‌ها تلاش زيادي مي‌كنيم و از  صبح تا شب تير مي‌اندازيم. گلايه نمي‌كنم چرا كه اين رشته را دوست دارم و اكنون هم نتيجه‌ اين كار را مي‌بينم.»

واعظي هم در اين باره مي‌گويد: «تا هفته گذشته روزي 6 ساعت تمرين مي‌كرديم، اما از روز شنبه تمريناتمان به روزي 8 ساعت افزايش پيدا كرد تا در آستانه المپيك به مرز آمادگي نزديك‌تر شويم. فعلا روزي 800 تا 900 تير مي‌اندازيم كه اگر بتوانيم اين تعداد را به هزار تير افزايش دهيم ايده‌‌آل خواهد بود؛ چرا كه در اين صورت ديگر از لحاظ جسماني و خطاهاي موقعيتي، مشكلاتمان به حداقل خواهد رسيد.»

حجت‌الله‌ واعظي كه همراه نجمه آبتين سهميه‌هاي المپيكي كشورمان در تيراندازي هستند، فعلا در زمين مجموعه ورزشي طرشت تمرين مي‌كنند، اما شايد شرايط يك اردوي خارجي براي آنها فراهم شود. آبتين اين خبر را تاييد مي‌كند: «مسئولان درصددند يك اردو در كره‌جنوبي داشته باشيم و بعد از انجام آن مستقيما راهي المپيك شويم. البته هنوز تكليف اين اردو مشخص نيست.»

المپيكي‌هاي كشورمان زيرنظر يك زوج كره‌اي به نام‌هاي پارك و لي‌ تمرين مي‌كنند، اما ظاهرا نواقصي هم در امكانات و تجهيزاتشان هست كه بايد برطرف شود. واعظي با اشاره به مهم‌ترين‌ آنها مي‌گويد: «در تير و كمان وسايل جانبي بايد به روز شود. به‌طور مثال ما بايد دو كمان داشته‌ باشيم.

تعداد تيرهايمان هم بايد افزايش پيدا كند و تغييراتي هم در تيرها ايجاد شود؛ البته مربيان در تلاشند تا تجهيزات المپيكي‌ها را بهبود بخشند و چيزهايي كه لازم است را تهيه كنند.»وقتي از اين دو قهرمان پرسيديم در آستانه المپيك چه انتظاري از سازمان و كميته ملي المپيك داريد، جواب هر دو تقريبا نزديك به هم بود: «در اين زمينه نياز به حرف زدن نيست. كسب سهميه براي ورزشكاران ايراني و حضور در مسابقاتي كه آرزوي هر ورزشكاري است، نيازي به گفتن انتظارات ندارد. پيشنهاد مي‌كنم به رشته‌ تيروكمان بيشتر اهميت دهند. با تلاش شبانه‌روزي 4 ساله موفق به كسب دو سهميه‌ المپيك شديم. اين نتايج بسيار خوب بوده، بنابراين سازمان بايد به ما توجه ويژه نشان دهد.»

حجت‌الله‌ واعظي در روز اول المپيك، شنبه 19 مرداد در راند نخست ريكرو به رقابت با حريفان جهاني‌اش مي‌پردازد. نجمه آبتين هم 3 ساعت زودتر از او در راند نخست زنان به پرتاب تير مي‌پردازد.

واعظي و اميد به مدال‌آوري در المپيك

حجت‌الله واعظي، ورزشكار 30 ساله‌ رشته‌ تيروكمان ايران است كه پس از 3 سال و 4 ماه حضور در تيم‌ملي تيروكمان ايران توانسته سهميه‌ المپيك را كسب كند. وي كه اعتماد به نفس و آرامش زيادي در كارهايش ديده مي‌شود، اميدوار است بتواند در پكن بدرخشد. او توانايي خود را در حد كسب مدال المپيك مي‌داند و مي‌گويد: «هيچ كدام از حريفان براي من مهم نيستند. تنها حريف من فيس (سيبل) مقابل است.»

كماندار المپيكي ايران مي‌گويد: «وقتي وارد تيروكمان شدم، هنوز اين رشته فدراسيون نداشت. بنابراين زيرنظر انجمن كار كرديم تا اينكه به يك فدراسيون جداگانه تبديل شد و كريم صفايي رياست آن را برعهده گرفت. خوشحالم او توانسته اين فدراسيون نوپا را كه هيچ افتخاري نداشت، پس از 4 سال به جايي برساند كه دو سهميه‌ در بازي‌هاي المپيك داشته باشد. من فكر مي‌كنم اين بزرگترين افتخار براي يك فدراسيون است.» كماندار المپيكي ايران با بيان اينكه اين روزها به بهترين ركوردهايم مي‌رسم، ادامه داد: «اكنون به سمت بهتر شدن حركت مي‌كنم. من بايد به يك باور جدي و تكنيك و تاكتيك درستي برسم تا در المپيك حذف نشوم. در حال حاضر شرايط من از سال قبل بهتر است.»

واعظي با بيان اينكه هدف من حضور در المپيك نبوده، بلكه كسب مدال در اين باز‌ي‌هاست، خاطرنشان كرد: «من مي‌خواهم به مدارج عالي اين رشته برسم. در المپيك هم مي‌خواهم به جايگاهي كه استحقاقش را دارم، برسم. خودم مي‌خواهم مدال بگيرم و فكر مي‌كنم اين مسئله دور از دسترس و توان من نيست.»

آبتين: استرس ندارم

نجمه آبتين، ورزشكار شيرازي تيم ملي ايران با كسب سهميه‌اش براي بازي‌هاي المپيك پكن نه تنها همه را شگفت‌زده كرد، بلكه باور اين مسئله براي علاقه‌مندان به ورزش سخت بود كه او توانسته در بين بزرگان اين رشته سهميه المپيك را كسب كند اما با اين حال آبتين نه تنها براي حضور در المپيك استرس ندارد، بلكه مي‌گويد: «مي‌توانم در المپيك خوب كار كنم.»

نجمه آبتين براي رسيدن به تيم ملي تيروكمان مراحل پرفراز و نشيبي را طي كرد. او براي نخستين بار در شيراز كمان را به دست گرفت. البته آن موقع كه به قول خودش 8 سال پيش بود، چند كمان چوبي به شيراز برده بودند و وي هرازچندگاهي يك بار به سختي مي‌توانست با آنها پرتاب كند، اما پس از مدتي كه مسابقه‌هاي انتخابي را از سوي مربيان كره‌اي در تهران برگزار كردند، آبتين توانست به جمع ملي‌پوشان بپيوندد. اين شروعي براي دختر المپيكي ايران بود.

تاریخ درج: 8 مرداد 1387 ساعت 08:18 تاریخ تایید: 8 مرداد 1387 ساعت 10:05 تاریخ به روز رسانی: 8 مرداد 1387 ساعت 09:32  
     
  
 

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۹ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

لیست کمانداران مسابقات المپیک 2008 چین

+ نوشته شده در  سه شنبه ۸ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

عزیمت تیم ملی به مسابقات المپیک

روز یکشنبه تیم ملی تیروکمان جهت شرکت در مسابقات المپیک راهی چین شد.

به امید موفقیت کمانداران پارسی

An Olympic flag flies at the Olympic Green Archery Field during the International Archery Tournament semi-final in Beijing Tuesday, Aug. 21, 2007. The tournament is one of 26 test events being held at the venues, which will be used for the 2008 Olympic Games. From AP Photo by ANDY WONG.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۷ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

آغاز دومين دوره از مسابقات المپياد ورزشی ايرانيان در رشته تيروکمان

کمانداران اميد در زمين چمن درياچه مجموعه ورزشی آزادی به رقابت خواهند پرداخت، اين مسابقات با رقابت ورزشکاران زن و مرد در دو رشته ريکرو و کامپوند آغاز خواهد شد.
گفتنی است: اين مسابقات در رده سنی اميد (19 لغايت 23 سال) از 6 لغايت 11 مرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
منبع خبر:سایت رسمی فدراسیون
+ نوشته شده در  شنبه ۵ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

تهیه بلیط مسابقات جهانی لوزان سوئیس

قیمت بلیط ۹ یورو و ایستادن در جایگاه مجانی می باشد.

 

جهت  رزرو بلیط روی عکس پایین کلیک کنید.

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۳ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

پارس جنوبي و دانشگاه آزاد اسلامي در سکوی قهرمانی ايستادند

دومين دوره مسابقات ليگ برتر باشگاههاي کشور تيراندازي با کمان با قهرماني تيم دانشگاه آزاد اسلامي دررشته ريکرو و پارس جنوبي در کامپوند پايان يافت.

دومين دوره مسابقات ليگ برتر باشگاه هاي کشور تيراندازي با کمان که صبح روز چهارشنبه در زمين چمن مجموعه ورزشي شهداي طرشت برگزار شد، با قهرماني تيم هاي دانشگاه آزاد و پارس جنوبي پايان يافت.
در اين مسابقات هم چنين در رشته ريکرو پس از تيم دانشگاه آزاد اسلامي، پارس جنوبي و تيم اصفهان به ترتيب در چايگاه هاي دوم و سوم ايستادند و در رشته کامپوند پس از تيم پارس جنوبي، تيم هاي قزوين و دانشگاه آزاد اسلامي دوم و سوم شدند.
منبع خبر:سایت رسمی فدراسیون

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

معرفي برترينهاي طرح استعداديابي به پايگاههاي قهرماني

پس از پايان طرح استعداديابي در رشته تيراندازي با کمان در مجموعه ورزشي پيروزي، صد نفر از دانش آموزان برتر کماندار دختر و پسر به پايگاههاي قهرماني دعوت شدند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تيراندازي با کمان، اين طرح که توسط کميته قهرماني و استعداديابي از دانش آموزان دختر و پسر رده سني 15 تا 18سال طي دو روز در مجموعه ورزشي پيروزي بعمل آمد، از مجموع 861 نفر آمار کلي از ميان دانش آموزان دختر و پسر منطقه 13 که در طي سال گذشته از آنها تست تيراندازي با کمان در رشته ريکرو انجام شده بود و 381 نفر برگزيده شده بودند که اين آمار در سال جاري از ميان 100دانش آموز دختر حاضر پس از انجام تست گيري در مسافت 15متر،21نفر به عنوان نفرات برتر و 32نفر مستعد برگزيده شدند.
هم چنين از ميان 50دانش آموز پسر نيز که در اين فراخوان شرکت کرده بودند، 30نفر به عنوان برتر و 20نفر مستعد انتخاب شدند که نفرات برتر به پايگاههاي قهرماني جهت تشکيل تيم ملي جوانان و نوجوانان در رشته ريکرو و به منظور آمادگي براي شرکت در المپيک جوانان دعوت خواهند شد.

منبع خبر:سایت رسمی فدراسیون

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲ مرداد۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

مسابقات تيراندازی با کمان المپياد ورزشي ايرانيان با قهرماني تيم کيش پايان يافت

دومين دوره مسابقات تيراندازي با کمان المپياد ورزشي ايرانيان در دو بخش زنان و مردان در رشته ريکرو روز چهارشنبه 26 تير ماه همزمان با ولادت باسعادت مولای متقيان حضرت علي(ع) پايان يافت.اين مسابقات در رده سني جوانان در سالن بانوان مجموعه ورزشی آزادی تهران در دو بخش تيمی و انفرادی با همکاری فدراسيون و هيئت تيراندازی با کمان استان تهران برگزار گرديد.

در بخش تيمی زنان تيم کيش قهرمان شد و تيم های هرمزگان و استان مرکزی به ترتيب در جايگاه دوم و سوم ايستادن و در بخش تيمي مردان نير تيم کيش با برتری بر ديگر تيم ها توانست مقام اول را کسب نمايد و تيمهای تهران و چهارمهال بختياری دوم و سوم شدند .
در بخش انفرادی زنان ياسمن شيران از تهران در جايگاه نخست ايستاد و آمنه مرزوقي والهام کتابفروش از کيش به ترتيب جايگاه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند ودر بخش انفرادی مردان علي هژبر از کيش قهرمان شد و نین سن  رشيدی از قزوين و بهنام خالقي از کيش دوم و سوم شدند.
منبع خبر:سایت رسمی فدراسیون

+ نوشته شده در  دوشنبه ۳۱ تیر۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

روزنامه جام جم- سه شنبه25 تیرماه

واعظي: اميد زيادي به كسب مدال دارم‌
 نخستين سهميه ‌تاريخ تير و كمان ايران در بخش مردان چيزي حدود يك‌ سال قبل در لايپزيگ آلمان به دست آمد؛ جايي كه حجت‌الله‌ واعظي ميان 173 ورزشكار ريكرو از 80 كشور دنيا به جمع 16 نفر برتر صعود كرد، يعني همان رتبه‌اي كه براي گرفتن سهميه لازم بود. واعظي مي‌گويد: با همان انگيزه‌اي كه در رقابت‌هاي انتخابي آلمان شركت كردم، در المپيك به مصاف رقبا مي‌روم.
او براي اولين بار بود كه در مسابقات جهاني شركت مي‌كرد و حالا با اميدواري از كسب مدال در المپيك پكن صحبت مي‌كند: در المپيك و در رشته ريكرو 64 نفر حضور دارند.

در اين ميان اگر كسي بتواند در پايان پرتاب‌هايش، امتيازي بين 1325 تا 1330 كسب كند به رتبه خوبي دست پيدا خواهد كرد؛ البته بهترين ركورد من در تمرينات 1337 است كه اگر بتوانم آن را در پكن تكرار كنم، حتما بين 10 نفر برتر خواهم بود. به همين دليل اميد زيادي به كسب مدال دارم.

واعظي كه با انگيزه بالايي از مدال المپيك صحبت مي‌كند، شناخت خوبي هم از حريفانش دارد: 3 سال و 4 ماه است كه عضو تيم ملي هستم و در اين مدت چندين بار با رقباي جهاني‌ام روبه‌رو شده‌ام. در همان مسابقات جهاني آلمان كه سهميه المپيك گرفتم، تقريبا همه برترين‌هاي ريكرو آمده بودند. رقباي اصلي من ورزشكاران كره‌اي و ايتاليايي هستند. ضمن اين ‌كه كشورهاي چين تايپه، هند، چين و مالزي هم تيراندازان خوب و مطرحي در المپيك دارند.

واعظي چند روزي  است با فشار تمريني بيشتري براي المپيك آماده مي‌شود. خودش در اين باره مي‌گويد: اردو‌هاي ما شبانه‌روزي است و ماه‌هاست كه بدون وقفه ادامه دارد. تا هفته گذشته روزي 6 ساعت تمرين مي‌كرديم، اما از روز شنبه تمريناتمان به روزي 8 ساعت افزايش پيدا كرد تا در آستانه المپيك به مرز آمادگي نزديك‌تر شويم. فعلا روزي 800 تا 900 تير مي‌اندازيم كه اگر بتوانيم اين تعداد را به هزار تير افزايش دهيم ايده‌‌آل خواهد بود؛ چرا كه در اين صورت ديگر از لحاظ جسماني و خطاهاي موقعيتي، مشكلاتمان به حداقل خواهد رسيد.

حجت‌الله‌ واعظي كه همراه نجمه آبتين سهميه‌‌هاي المپيكي كشورمان در تيراندازي هستند، فعلا در زمين مجموعه ورزشي طرشت تمرين مي‌كنند، اما شايد شرايط يك اردوي خارجي براي آنها فراهم شود. واعظي با تاييد اين خبر مي‌گويد: مسوولان درصددند يك اردو در كره‌جنوبي داشته باشيم و بعد از انجام آن مستقيما راهي المپيك شويم. البته هنوز تكليف اين اردو مشخص نيست.

المپيكي‌هاي كشورمان زيرنظر يك زوج كره‌اي به نام‌هاي پارك و لي‌ تمرين مي‌كنند، اما ظاهرا نواقصي هم در امكانات و تجهيزاتشان هست كه بايد برطرف شود.

واعظي با اشاره به مهم‌ترين‌ آنها مي‌گويد: در تير و كمان وسايل جانبي بايد به روز شود. به طور مثال ما بايد دو كمان داشته‌ باشيم. تعداد تيرهايمان هم بايد افزايش پيدا كند و تغييراتي هم در تيرها ايجاد شود؛ البته مربيان در تلاشند تا تجهيزات المپيكي‌ها را بهبود بخشند و چيزهايي كه لازم است را تهيه كنند.

حجت‌الله‌ واعظي در روز اول المپيك، شنبه 19 مرداد در راند نخست ريكرو به رقابت با حريفان جهاني‌اش مي‌پردازد. نجمه آبتين هم 3 ساعت زودتر از او در راند نخست زنان به پرتاب تير مي‌پردازد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ تیر۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

برگزاري دوره مربيگري درجه 3 در تهران

هيئت تير اندازي با کمان استان تهران با همکاري کميته آموزش فدراسيون يک دوره مربيگري درجه 3 در تهران برگزار مي نمايد .

اين دوره از روز شنبه 29 تيرماه لغايت پنج شنبه 3 مرداد 87 زير نظر مدرسين فدراسيون آقاي محمد علي کريمي وخانم انسيه حاجي انزهايي برگزار خواهد شد .

منبع خبر:سایت رسمی فدراسیون

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ تیر۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

روزنامه ایران ورزشی- یکشنبه 23 تیرماه

رقابت بدون استرس نجمه آبتين در پكن
377691.jpg
نجمه آبتين ، ورزشكار اهل شيراز است كه ازابتداى راه اندازى فدراسيون تيراندازى باكمان به اين فدراسيون پيوسته است. او درمدت ۴ سالى كه در فدراسيون فعاليت مى كند، در رشته ريكرو تير مى زند.
مربى او خانم «لى» از كره جنوبى است. اين مربى نقش عمده اى در كسب سهميه توسط آبتين داشته است. او تاكتيك ها و تكنيك هاى اين رشته را به كماندار المپيكى ايران آموخته است. كره اى ها در تير و كمان حرف اول جهان را مى زنند. در بخش بانوان انتظار كسب سهميه بسيار اندك بود اما آبتين اين كار فوق العاده را انجام داد و همه را متعجب كرد.
آبتين مى گويد : «وقتى حجت الله واعظى براى نخستين بار در اين رشته، سهميه المپيك را به دست آورد به من اعتماد به نفس داد. حس جديدى را در خود احساس كردم كه مى توانم. من با تجربه ترين كماندار ريكرو بين خانم ها بودم. از اين رو استرس زيادى بر روى من وارد بود تا بتوانم سهميه را بگيرم. تمرينات خود را شبانه روزى با برنامه ريزى فدراسيون دنبال مى كردم. حتى بيشتر از آن هم تمرين مى كردم. ۷ صبح تا نيمه شب تير به هدف مى زدم.
در دو مسابقه براى گرفتن سهميه ناموفق عمل كردم و شانس خود را ازدست دادم. حريفان بسيار پرقدرت بودند ولى توانستم اين حريفان را كه اكنون در المپيك هستند، خوب بشناسم. آخرين شانسم را بايد در رقابت هاى جهانى فرانسه مى آزمودم كه با رقابت سختى كه وجود داشت توانستم سهميه المپيك پكن را به دست آورم. »
او اكنون بسيار خوشحال است. چرا كه نخستين دخترى است كه در تير و كمان به المپيك مى رود. آبتين تاريخى شده است. او درباره رقابت در پكن مى گويد: «من ديگر براى رقابت در بازى هاى پكن استرس ندارم. انتظار نشان از من نيست. من مهم ترين بخش كار را انجام داده ام. اكنون مى خواهم با تمرينات با آسودگى تير بزنم. تلاش من اين است كه خوب رقابت كنم.»
+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۳ تیر۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

المپیاد ایرانیان- زمان و مکان برگزاری و محل اسکان کمانداران

210ورزشکار زن و مرد در دومين المپياد ورزشي تيراندازي با کمان دررشته ريکرو 23 تا 26تيرماه در محوطه چمن استاديوم آزادي به رقابت خواهند پرداخت.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تيراندازي با کمان، اين مسابقات که در رده جوانان برگزار می شود، 210کماندار از 27تيم 24تيرماه از ساعت 8 صبح در محوطه چمن استاديوم آزادي به ميدان خواهند رفت و تا 26تيرماه اين رقابتها ادامه خواهد داشت.

محل اسکان و برگزاری دومين دوره مسابقات المپياد ايرانيان که از مورخه 23/04/87 لغايت 27/04/87 در تهران برای رده سني زير 18 سال در رشته ريکرو برگزار مي گردد بدين شرح اعلام گردید:
• محل اسکان آقايان : تهران . ميدان آزادی. استاديوم آزادی . ورودی درب غربي خوابگاه شماره 2
• محل اسکان بانوان : تهران . ميدان آزادی. استاديوم آزادی . ورودی درب غربي خوابگاه پنج سالن

شايان ذکر است زمان پذيرش تيم های استاني بعد از ظهر روز يک شنبه مورخه 23/04/87 و خروج تيمهای استاني روز پنج شنبه مورخه 27/04/87 مي باشد.

+ نوشته شده در  شنبه ۲۲ تیر۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

برگزاری مسابقات

مسابقات تیروکمان در شهرستان البرز قزرین در فضایی بسیار مناسب و منحصر به فرد در کشور (سالن اختصاصی تیروکمان)!!!! برگزار گردید.

این دومین دوره از مسابقات اجرا شده توسط هیات تیروکمان شهرستان البرز می باشد که برگزار گردید.

تیم های مختلفی از استانها در این دوره شرکت کردند.

از تهران-البرز-تاکستان-ارومیه-زنجان-همدان و چند شهر دیگر دراین دوره شرکت کردند.

نتایج به زودی در وبلاگ قرار داده خواهد شد.

در اینجا جا دارد از مسئولین زحمتکش این مسابقات تقدیر و تشکر نمود . امیدوارم این فعالیتها الگویی برای دیگر شهرها و استانها باشد.

+ نوشته شده در  شنبه ۲۲ تیر۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

چين تايپه

 

 

 

 

 

 

 

 

رطوب ۸۰درصد - گرما - باد و سپس باران در محل مسابقات چين تايپه همه را شادمان كرد به غير از تيراندازان شركت كننده در اين دوره از مسابقات

+ نوشته شده در  جمعه ۲۱ تیر۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

مسابقه تیراندازی در فاصله 30 متر

به اهتمام هیات تیروکمان شهرستان البرز قزوین یک دوره مسابقه تیراندازی در فاصله ۳۰ متر فردا جمعه ۲۱ تیرماه ۸۷ برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۰ تیر۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

پخش مستقیم مسابقات چین تایپه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در صورت استفاده از اینترنت پرسرعت از این آدرس استفاده کنید.

 

http://2008wuac.ctusf.org.tw/english/index.php

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۰ تیر۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

مسابقات جهانی چین تایپه

هفتمین دوره مسابقات بین المللی دانشجویی تیراندازی با حضور ۱۵۵ کماندار از ۲۷ کشور دنیا از روز (۷ -۱۰ )july 2008 در حال برگزاری می باشد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۹ تیر۱۳۸۷ساعت   توسط علی بابائیان  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر